Warning: unlink(/data/7/9/79a35a19-b08e-461d-abdd-d0f7888e4369/tamgroup.se/public_html/wp-content/plugins/wp-scss/cache/main.css): No such file or directory in /data/7/9/79a35a19-b08e-461d-abdd-d0f7888e4369/tamgroup.se/public_html/wp-content/plugins/wp-scss/class/class-wp-scss.php on line 123
Framtidens handel – TAM på Lokalmarknadsdagen

Det nya retaillandskapet

På Köpcentrum & Butiker den 10 september delar vår kollega Anna Johansson med sig av sina perspektiv på ”Det nya retaillandskapet” – med fokus på hur konsumentbeteenden och konsumtionsmönster förändras i en värld där omvärld, trender och algoritmer påverkar oss mer än vi kanske tror.

Med färska trendspaningar och konsumentinsikter från bland annat Bangkok, Tokyo, London och Köpenhamn tar Anna med oss på en utblick i några av världens mest spännande retailstäder.

Vi ser fram emot en inspirerande keynote om vad som formar framtidens retail – och vad det betyder för morgondagens handelsplatser.

I FOKUS

Det nya retaillandskapet

Den 2 september deltar TAMs retailstrateg Anna Johansson på Lokalmarknadsdagen i Göteborg – en av regionens viktigaste mötesplatser för fastighetsbranschen.

Läs mer

De senaste retailtrenderna

Den 3 september är vi på plats på NCSC RetailConnect på Posthuset i Stockholm – en heldag där fastighetsägare, retailers och andra aktörer inom retail möts för nya kontakter och ideér.

Läs mer

Framtidens handel

Den 2 september deltar TAMs retailstrateg Anna Johansson på Lokalmarknadsdagen i Göteborg – en av regionens viktigaste mötesplatser för fastighetsbranschen.

Läs mer

TAMs samarbete med KTH

TAM har inlett ett samarbete med Kungliga Tekniska Högskolan (KTH).

Läs mer