TAM Retail

TAM Retail arbetar med att etablera och utveckla handelsplatser som exempelvis köpcentrum, handelsområden, stadskvarter och gallerior. Vi hjälper fastighetsägare att stärka konsumentnyttan och därigenom skapa lönsamma och välbesökta handels- och mötesdestinationer som också bidrar till stads- och samhällsutvecklingen i stort. Genom en väl beprövad arbetsprocess, lyhördhet och en tidig förankring hos konsumenter och handlare skapar vi platser som är uppskattade av både marknad, hyresgäster och ägare.

 

Vi på TAM Retail har en både bred och djup kompetens inom uppdragsledning, kommersiell utveckling och uthyrning med lång erfarenhet av en mängd framgångsrika projekt, små och stora, i både Sverige och utomlands.  Vi är specialister på att driva och genomföra handelsprojekt och koncept från tidig idé till färdig handelsplats.

 

Vi erbjuder marknadsanalys, strategisk rådgivning, uppdragsledning, konceptutveckling, uthyrning samt asset management, investeringsrådgivning och due diligence inom retail. Vi har kontor i Stockholm, Göteborg och Malmö, vilket gör att vi täcker in de största marknaderna med koncept och uthyrning.

 


Anna K Johansson

Projektledare TAM Retail

Mobil: +46 (0)702 74 99 66
anna.johansson@tamgroup.se



Anna Mrnjavac

Projektledare TAM Retail Malmö
Mobil: +46 (0) 70 410 47 47
anna.mrnjavac@tamgroup.se



Charlotte Sahlén Johanson

Projektledare och kontorsansvarig TAM Retail Göteborg
Mobil: +46 (0)70-22 77 022
charlotte.sahlenjohanson@tamgroup.se



Henrik Hallberg

Projektledare TAM Retail
Mobil: +46 (0) 722-094301
henrik.hallberg@tamgroup.se



Jens Lindgren

Projektledare TAM Retail Göteborg
Mobil: +46 (0) 733 98 33 90
jens.lindgren@tamgroup.se



Jens Persson

Projektledare TAM Retail Malmö

Mobil: +46(0)702 17 71 65

jens.persson@tamgroup.se



Magnus Lundgren

Vd och partner TAM Retail

Mobil: +46 (0)708 99 22 33
magnus.lundgren@tamgroup.se



Robert Strandberg

Vd och partner TAM Retail Malmö

Mobil: +46(0)705 94 96 24
robert.strandberg@tamgroup.se



Thomas Näslund

Projektledare TAM Retail

Mobil: +46 (0)709 44 75 86
thomas.naslund@tamgroup.se



Ulrika Bengtsson

Biträdande Projektledare TAM Retail
Mobil: +46 (0) 72-502 22 63
ulrika.bengtsson@tamgroup.se