TAM Retail

TAM Retail arbetar med att etablera och utveckla handelsplatser som exempelvis köpcentrum, handelsområden, stadskvarter och gallerior. Vi hjälper fastighetsägare att stärka konsumentnyttan och därigenom skapa lönsamma och välbesökta handels- och mötesdestinationer som också bidrar till stads- och samhällsutvecklingen i stort. Genom en väl beprövad arbetsprocess, lyhördhet och en tidig förankring hos konsumenter och handlare skapar vi platser som är uppskattade av både marknad, hyresgäster och ägare.

 

Vi på TAM Retail har en både bred och djup kompetens inom uppdragsledning, kommersiell utveckling och uthyrning med lång erfarenhet av en mängd framgångsrika projekt, små och stora, i både Sverige och utomlands.  Vi är specialister på att driva och genomföra handelsprojekt och koncept från tidig idé till färdig handelsplats.

 

Vi erbjuder marknadsanalys, strategisk rådgivning, uppdragsledning, konceptutveckling, uthyrning samt asset management, investeringsrådgivning och due diligence inom retail. Vi har kontor i Stockholm, Göteborg och Malmö, vilket gör att vi täcker in de största marknaderna med koncept och uthyrning.

 


Anna Edlund

Projektledare, TAM Retail Malmö
Mobil: +46 (0) 73 801 06 15
anna.edlund@tamgroup.se



Anna K Johansson

Projektledare TAM Retail

Mobil: +46 (0)70 274 99 66
anna.johansson@tamgroup.se



Anna Zdrilic

Projektledare TAM Retail Malmö
Mobil: +46 (0) 70 410 47 47
anna.zdrilic@tamgroup.se



Carl Johansson

Projektledare och operativ chef TAM Retail Stockholm
Mobil: +46 (0)70 379 76 94
carl.johansson@tamgroup.se



Charlotte Sahlén Johanson

Projektledare och operativ chef TAM Retail Göteborg
Mobil: +46 (0)70-22 77 022
charlotte.sahlenjohanson@tamgroup.se



Henrik Hallberg

Projektledare TAM Retail
Mobil: +46 (0)72 209 43 01
henrik.hallberg@tamgroup.se



Jens Persson

Projektledare TAM Retail Malmö

Mobil: +46(0)70 217 71 65

jens.persson@tamgroup.se



Magnus Lundgren

Vd TAM Retail, partner och styrelseledamot TAM Group

Mobil: +46 (0)70 899 22 33
magnus.lundgren@tamgroup.se



Nicole Hjertstedt

Projektledare TAM Retail 
Mobil: +46 (0)72 249 59 66
nicole.hjertstedt@tamgroup.se



Robert Strandberg

Vice vd och partner TAM Retail

Mobil: +46(0)70 594 96 24
robert.strandberg@tamgroup.se



Thomas Näslund

Projektledare TAM Retail

Mobil: +46 (0)70 944 75 86
thomas.naslund@tamgroup.se