TAM Group

TAM Group förädlar fastighetstillgångar och skapar attraktiva, hållbara stadsmiljöer. Detta gör vi genom att erbjuda kvalificerade tjänster inom asset management med inriktning på förvaltning och förädling av fastighetstillgångar; place management med fokus på stadsutveckling samt etablering och utveckling av handelsområden, gallerior och köpcentrum. TAM Group består av bolagen TAM Asset Management, TAM Hood Consultning och TAM Retail.

 

När TAM Group startades 2002 var tjänsterna inriktade på köprådgivning och tillgångsförvaltning. Under årens lopp har dessa tjänster kompletterats och TAM Group erbjuder idag ett brett spektrum av fastighets- och stadsutvecklande tjänster och kompetenser, från övergripande strategisk rådgivning till fastighetsförvaltning.

 

Gemensamt för flertalet av TAM Groups uppdrag är att det ofta handlar om förändringsprojekt där vårt nytänkande och vår kreativitet, i kombination med vår mångåriga erfarenhet av fastighets- och stadsutveckling, är avgörande för uppdragets framgång.

 

Bland kunderna märks allt från stora internationella investerare, byggentreprenörer och kommuner till mindre entreprenörsdrivna fastighetsägare.

 

En viktig målsättning inom TAM Group är att alltid sträva efter att kombinera kommersiell framgång i uppdraget med att bidra till en god samhälls- och stadsutveckling och tydlig konsumentnytta.

 


Andreas Philipson

Vd och grundare TAM Group

Mobil: +46 (0)70 209 77 60
andreas.philipson@tamgroup.se



Elina Thunberg

Projektledare TAM Group
Mobil: +46 (0) 70 276 95 89
elina.thunberg@tamgroup.se



Lizet Sanchez

Office Manager
Mobil: +46 (0)72 032 00 92
lizet.sanchez@tamgroup.se



Mats Gabrielson

Projektledare TAM Group
Mobil: +46 (0)72 504 04 88
mats.gabrielson@tamgroup.se



Nina Björstrand

Hållbarhets Strateg TAM Group
Mobil: +46 (0) 70 540 54 61
nina.bjorstrand@tamgroup.se



Philip Kouvatsis

Analytiker TAM Group
Mobil: +46 (0)70 176 12 54
philip.kouvatsis@tamgroup.se



Sanna Wallin

Projektledare, TAM Group

Mobil: +46 (0) 70 999 40 06

sanna.wallin@tamgroup.se



Stina Oja

Senior Projektutvecklare
Mobil: +46 (0) 70 625 64 24
stina.oja@tamgroup.se



Susanne Pollack

Operativ chef TAM Group
Mobil: +46 (0)70 550 54 65
susanne.pollack@tamgroup.se



Veronica Sandström

Projektledare TAM Group
Mobil: +46 (0)70 797 57 17
veronica.sandstrom@tamgroup.se